Een zomerse zaterdag bracht een vijftal heren A aan het vertrek voor de 130 km lange toertocht Afferden. Al vroeger in de morgen toog een drietal heren B naar Zuid Limburg om vanaf Sint Geertruid een 105 km lange tocht te rijden met 17 beklimmingen en een totaal van 1500 hm.
Na de middag een tiental heren C present voor de 88 km lange tocht Holsterhof. De zuidwesten wind was bescheiden en dat maakte het tot een ideale fietsmiddag. Met name na de oversteek van de Maas wat meer glooiend landschap. Het is een afwisseling van mooie landelijke wegen met toch ook wel de nodige bebouwde kom en fietspaden. En dan is het flink opletten geblazen met zo’n grote groep. En dat maakt zulk een route toch wat minder geschikt als de groep meer dan zes man telt. Desondanks genoot de groep met volle teugen van deze sportieve zomerse middag.
Zondag 3 mei: Tongerlo / Vierlingsbeek / Maasbracht / Peel en Maas / Weert.
Een uitstekende zondagmorgen wat fietscondities betreft, mooie temperaturen en een niet al te sterke zuidwesten wind, die gedurende de morgen wel wat aan zou trekken met de naderende buien van na de middag in het verschiet. Twee damesgroepjes, een drietal dat reed ronde de Sjeiven Dorpel van 77 km en een vijftal dat reed ronde Maasbracht van 68 km.
De heren A groep telde vijf gegadigden voor ronde Tongerlo, een van de mooiere routes in zuidwestelijke richting en met een afstand van 91 km. De heren B bestond uit een zestal en had ronde Vierlingsbeek van 85 km op de toerkalender staan. Ook hier erg tevreden fietsers na afloop, zowel wat route als sportieve inspanningen betrof.
De heren C telde elf liefhebbers, een goede opkomst evenals op zaterdag. Ditmaal een iets kortere ronde, maar niet minder mooi. Louter landelijke wegen en de route doet zijn naam eer aan, zowel het gebied de Peel als de contreien van de Maas komen aan bod. Zeker het gedeelte langs de Maas stroomopwaarts betekent harder werken voor de kopmannen van dat moment, omdat en de wind hier vrij spel heeft, en tegen zit, en in kracht is toegenomen. Het heeft echter ook tot gevolg dat na Neer, vanaf Roggel de wind van achter komt en het peloton toch prima thuiskomt na 77 km. Opmerkelijk onderweg zijn de verschillen in hoeveelheid neerslag die gevallen is gedurende de avond ervoor. Ook duidelijk is gezien de hoeveelheid takjes en jong blad van de bomen, dat het her en der ook gespookt heeft.
De heren D groep telde vijf liefhebbers voor de 65 km lange toertocht Weert. En dat kwam allemaal tezamen na afloop bij de Heere voor de gebruikelijk lekkere soep en een paar afsluitende drankjes. Sportief en gezellig weekend!